KĀ LAIKUS SUNIM NOTEIKT PROSTATU?
Esi atbildīgs un pārbaudi savu suni laikus!

KĀDĀ VECUMĀ ŠĪ PROBLĒMA PĀRĀDĀS?

Prostatas dziedzeris sunim atrodas starp urīnpūsli un taisno zarnu, un visbiežāk tās palielinājums skar nekastrētus suņus sākot no 4-5 gadu vecuma. Pētījumi apliecina, ka šī problēma var rasties suņiem arī 2,5 gadu vecumā. Jā, tik tiešām jau tik agrīnā vecumā prostatas nelabvēlīgās šūnas var sākt vairoties. Ar speciālu aparatūru var konstatēt prostatas izmēra izmaiņas, kā arī iespējams laicīgi pieņemt lēmumu tālākai ārstēšanai. 8-10 gadu vecumā jau apmēram 90% nekastrētu suņu prostata ir palielināta un konstatētas dažādas veselības stāvokļa izmaiņas.

KĀDI IR SIMPTOMI?

Palielinātas prostatas simptomi suņiem var atšķirties atkarībā no cēloņa vai kā tā ietekmē apkārtējos orgānus. Dažiem suņiem vispār nav sāpju vai citu simptomu. Šādā gadījumā palielināto prostatu var atklāt veterināro pārbaužu laikā. Citiem suņiem ir acīmredzami simptomi un stipras sāpes. Bieži vien dažādas izpausmes, ko   izrāda ar prostatas hiperplāziju slims suns, netiek pareizi iztulkotas un saprastas. Parasti dzīvniekam rodas problēmas ar urinēšanu - urīns var būt ar pārtraukumiem un asiņu  piejaukumu. Kā arī, piemēram, sunim novēro  regulāru vēdera aizcietējumu vai izmainītas formas fekālijas. Iespējams, suns kustas ar uzrautu muguru, kā kūkumu uzmetis, tā gaita un izskats liecina par sāpēm. Parasti saimnieks meklē pavisam citu iemeslu tam, kāpēc dzīvniekam sāp mugura, un pat neaizdomājās, ka iemesls varētu būt palielināta prostata. Ja redzi šādas palielinātās prostatas pazīmes sunim, jākonsultējas ar savu veterinārārstu, lai viņš varētu noteikt pareizu diagnozi un izlemt par ārstēšanu.

KĀ ĀRSTĒ?

Ārstēšanas veidi var būt dažādi. Var dzīvnieku kastrēt, izmantojot ķirurģisko metodi, taču mūsdienās pieejamas daudz modernākas metodes: gan inovatīvas zāles, kas saglabās dzīvnieka vaislas spējas, gan arī – visjaunākā, progresīvākā un nekaitīgākā metode – hormonālā implanta ievietošana dzīvnieka ķermenī. Palielinātas un neārstētas prostatas sekas var būtiski ietekmēt suņa dzīves kvalitāti.

Ja vēlies pārbaudīt sava suņa prostatu, to var izdarīt 15 minūšu laikā. Esiet atbildīgs suņu īpašnieks un pārbaudi sava mīluļa veselību savlaicīgi!