kaķis nejūt saldu garšu?

Kaķu saimnieki, vai zinājāt, ka kaķi nejūt saldu garšu?


Cukurs, garšvielas un viss cits, kas mums garšo, kaķim neizraisa nekādas emocijas. Mūsu ķepainos draugus interesē tikai viena lieta - gaļa, neskaitot vēl laisku atpūtu un parotaļāšanos.

Zinātnieki ir apstiprinājuši, kas tas ir ne tikai tāpēc, ka kaķis pēc savas būtības ir mednieks, bet arī tāpēc, ka atšķirībā no visiem citiem zīdītājiem kaķiem nav garšas receptors, kas ļauj atpazīt saldu garšu. Garšas receptori ir olbaltumvielas garšas kārpiņu šūnās, kas ļauj smadzenēm atpazīt noteiktas garšas. Tomēr kaķi ļoti labi jūt visas rūgtās garšas. Tas varētu būt iemesls kāpēc daudzi kaķi ir ļoti izvēlīgi un visas barības neēd.

Neskatoties uz to, ka mūsu ķepaiņi dod priekšroku gaļai vai citiem dzīvnieku izcelsmes produktiem, daži kaķi tik un tā neatteiksies nogaršot dažādas saldas uzkodas, kas tiem tiek piedāvātas, tomēr tas visdrīzāk būs ēdienā esošo tauku dēļ, kuri kaķim izraisa interesi. Daži kaķi ēd arī augļus, kas pierāda vien to, ka kaķiem likumu nav!

Tomēr jāpatur prātā, ka pat, ja kaķis labprāt ēd saldumus, tie nav viņam veselīgi. Iesakām izvēlēties savu kaķi barot ar ēdienu, kas ir pilns ar dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām un ar zemu ogļhidrātu saturu.